GÜVENİLİR ONLİNE OKEY

admin     22-11-20     Okey Salonları     669

GÜVENİLİR ONLİNE OKEY

İnternet ortamı çok çabuk ve çok kolay şekilde her imkanı kişilerin cebine ya da bilgisayarlarına getirebilme gibi mucizevi sayılabilecek bir güce sahiptir. Ancak internetin gücünü kendi çıkarları ve diğerlerinin zararları doğrultusunda kullanmak isteyen kişiler her yerde ve her olayda olduğu gibi internet ortamında da bulunmaktadır. Şüphesiz güvenlik insanların temel ihtiyaçlarından biridir ve insanlar kendilerine güvende hissetmek isterler. İnternette oyun oynarken, surf yaparken ya da bir araştırma yaparken girilen sitelerin ve kullanılan bağlantıların güvenli olması öncelikli isteklerdendir.

İnternet aleminde hemen hemen her sitede giriş yapılırken belirli bilgiler istenerek üyelik kayıtları yapılmaktadır. Bu durum okey online için de geçerlidir. Okey sitelerinden bazıları misafir girişine izin vermemekte ya da misafir girişine izin verse de misafir girişi ile girmiş kişilerin oyunlara katılmasına izin vermemekte ve üyelik almalarını istemektedirler. Üyeliklerin genelde ücretsiz olması bir avantaj olsa da akıllarda bir diğer soru işaretinin giderilmesi gerekmektedir. Bu soru işareti de bu siteler güvenilir siteler midir? Bu sitelere verdiğimiz bilgiler başka yerlerde başka amaçlarla kullanılacak mıdır? Bu soruların cevapları hiçbir zaman net ve doğru, tam olarak verilemeyecek olsa da online okey sitelerinin istediği bilgiler kişileri zarara uğratabilecek önem taşımayan basit ve sıradan bilgilerdir. Hemen hemen her sitede istenilen bilgiler aynıdır. Bu bilgiler zaten internet kullanırken birçok siteye kayıt için vermiş olduğumuz ad – soy ad, e – mail, doğum tarihi, okey oynarken kullanacağınız rumuz yani takma isim bilgisi ve yine o sadece o site için gerekli olacak olan bir şifre istemektedir. Bu bilgilerin bir kısmı zaten internette herhangi bir siteye üye olduğunuzda vermiş olunan bilgiler olduğundan hali hazırda internet ortamında bulunmaktadır. Vereceğiniz diğer bir kısım olan bilgiler ise yalnızca o site için geçerli olacak olan rumuz ve şifre bilgisi olduğundan genel olarak online okey siteleri güvenlidir diyebiliriz. Çünkü vereceğiniz bilgileri aleyhinizde kullanılabilecek bilgiler değildir.

Ayrıca siteye giriş yapılan tarayıcıdaki linkin solunda kilitli bir kilit simgesi bulunacaktır. Bu simge yeşil renkteyse ya da bu simgeye tıklayınca “bağlantı güvenilirdir” yazısı görülüyorsa kullanılan site için güvenlidir denebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir